Su Arıtma Cihazları Mikropları ve Koronavirüsü Öldürür Mü?

Kaliteli Bir Su Arıtma Cihazı Mikropları ve Virüsleri Yok Eder!

Tam suya ihtiyacınız olduğunda damacananızdaki suyun bitmesinden ya da 5 litrelik pet şişelerdeki suları evinize taşımaktan bıktınız ve su arıtma cihazı satın almayı düşünmeye başladığınıza göre doğru yerdesiniz. Bir su arıtma cihazına sahip olmayı düşünen insanların kafalarında bazı sorular oluşması çok normaldir. Bu soruların en başında gelenleri de haliyle su arıtma cihazlarının suyu gerçekten arıtıp arıtmadığıdır. Peki su arıtma kavramından ne anlıyoruz ve su arıtma cihazları suyu nasıl arıtır? Koronavirüs salgınının 2. dalgasının pik yaptığı bu günlerde su arıtma cihazları koronavirüse karşı etkili midir? Sudaki diğer miktropları ve bakterileri öldürür mü gelin hep birlikte bu sorulara cevap arayalım.

Su Arıtma Cihazları Farklı Tipte Arıtmalar İçin Farklı Filtreler Kullanır.

Daha önce farklı cihazları incelediyseniz siz de, su arıtma cihazlarının farklı filtreler kullandığını öğrenmişsinizdir. Bu filtreler işlevlerine göre farklılıklar gösterir. Örneğin arıtma sürecinin ilk aşaması olan sediment filtreler, şehir şebekelerinin ya da binanızın borularından suya karışan toz, kir, pas gibi kirleticileri arıtarak suyu aktif karbon filtreye iletirler. Bu filtreler 1 ya da 5 mikronluk gözeneklere sahiptir, sudaki kirleticilerin boyutları 1 ya da 5 mikrondan büyükse filtrenin içine giremez ve suyunuzdan arıtılır. İkinci aşamada ise aktif karbon filtreler bulunur, aktif karbon filtreler biçimsel olarak granül aktif karbon ve blok karbon olarak ikiye ayrılır. Granül aktif karbon hazır kahve tanecikleri şeklindedir, su bu filtrenin içinde daha hızlı hareket edebilir, bu anlamda su arıtma hızı olarak avantajlıdır ancak blok karbon filtreler kadar güçlü bir arıtım yapamaz bu yüzden bazı su arıtma cihazı kombinasyonlarında bu iki filtre birlikte kullanılabilir. Aktif karbon filtreler suyunuzdaki klor, kötü koku ve kötü renk gibi sorunların üstesinden gelerek suyu membrana gönderir.

Su Arıtma Sürecinin En Önemli Parçaları Membranlar

Yazımız bir soruya cevap arıyordu: Su arıtma cihazları mikropları ve virüsleri öldürür mü? Bu soruya şöyle cevap verebiliriz, eğer NSF ve FDA onaylı güvenilir bir membran kullanıyorsanız evet! Ters osmoz sistemler yarı geçirgen bir zar gibidir,  ters osmoz sistemde su basınç yoluyla yarı geçirgen sentetik bir zardan geçirilir ve bu süreç suda çözünmüş katı içeriğin %98-99’luk kısmını filtreler. Bu membrandan sadece su molekülleri geçebilir. Yani şebeke suyunda bulunan tüm mikroplar, bakteriyel varlıklar ve virüsler suyunuzdan arıtılır. Membranlar 1 mikrondan daha küçük gözenekleri sayesinde mikropların ve bakterilerin sistemden atılmasını sağlayarak, suyu tertemiz hale getirir.

Puretron Water olarak açık ve kasalı kapa su arıtma cihazlarımızda dünyanın en kaliteli membranlarını kullanıyoruz. Siz değerli müşterilerimizin sağlığını korumak ve memnuniyetini sağlamak yaptığımız işte bize ilham veriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.