Su arıtma cihazı sağlıklı mı?

792 görüntülenmeSu Arıtma Cihazları
0 Comments

Su arıtma cihazı sağlıklı mı?

Su arıtma cihazlarının filtrelerinde insan sağlığına zararlı maddeler var mı?

admin Cevaplanan soru 7 Temmuz 2021
0

Yumurta yemek sağlığa zararlı mıdır? Bu soruya verilecek cevap yediğiniz yumurtayı üreten tavuğun hangi şartlar altında beslendiğiyle, tavuğa antibiyotik veya başka ilaçlar verilip verilmediğine, tavuğun stress altında olup olmadığıyla ilgilidir değil mi? Organik köy yumurtasıyla binlerce tavuğun bir arada yaşadığı endüstriyel üretim tesislerinden gelen yumurtalar sağlığınızı aynı şekilde etkilemez! Su arıtma cihazları da aynen böyledir! Sorunuza cevap verebilmek için önce hangi su arıtma cihazlarından bahsettiğinizi öğrenmemiz gerekir.

Ucuz ve kanserojen maddeler içeren bağlantı parçaları, nerede üretildiği, sağlık kontollerinden geçip geçmediği belli olmayan filtreler kullanan, plastik tank ve kurşun içeren kullanan musluklardan oluşan bir su arıtma cihazı sağlığınızı olumsuz etkileyebilir.

Su arıtma sektörü çeşitli hilelerin yapılabildiği bir alandır. Tüketicilerin güvenle alışveriş yapabilmelerinin tek yolu filtre ve bileşenlerin uluslararası sertifikalara sahip olup olmadığını kontrol etmeleriyle mümkündür. Bu alanda tüketiciye güven veren sertifikalar NSF ve FDA sertifikalarıdır. Alacağınız cihazda bu sertifikaların bulunup bulunmadığını kontrol edebilirsiniz. Sorularınız olursa buraya tekrar yazabilirsiniz.

Sağlıklı günler dileriz.

admin Cevaplanan soru 7 Temmuz 2021
0
Cevap ver