Hangi su arıtma cihazı

1.01K görüntülenmeSu Arıtma Cihazları
0 Comments

Hangi su arıtma cihazı

Açık kasa mı kapalı kasa mı? Pompalı mı pompasız mı? Yerli filtre mi ithal filtre mi? Arçelik, İhlas gibi büyük markalar mı yoksa küçük markalar mı? Arıtma cihazı alırken neye dikkat etmeli?

admin Cevaplanan soru 13 Temmuz 2021
0

Sorularınıza sırayla cevap verelim. Öncelikle bir su arıtma cihazını kaliteli ve verimli kılan şey filtrelerin kalitesi ve arıtma kapasiteleridir. Kapalı kasa cihazların filtreleri inline filtre olarak adlandırılır ve açık kasa cihazlarda kullanılan housing kaplara göre hacmen daha düşüktürler. Ayrıca kapalı kasa cihazların tankları, açık kasa cihazların tanklarından daha az depolama yaparlar. Bu açıdan bakıldığında açık kasa daha avantajlı denebilir.

Pompa meselesi ise bir tercihten çok bulunduğunuz bölgede ve binadaki su basıncıyla ilgilidir. Eğer yaşadığınız yerde şebeke suyunun basıncı yeterliyse pompa kullanmanıza gerek yoktur.

Filtreler önemli demiştik. Su arıtma cihazı alırken filtre bileşenlerine çok dikkat etmeniz gerekir. Tayvan ve ABD su arıtma filtresi üretiminde zirvede olan ülkelerdir. Aldığınız filtrelerin NSF ve FDA sertifikalarının olup olmadığını mutlaka kontrol edin çünkü bu belgeler kullanılan filtrelerin insan sağlığına zarar vermediğini onaylayan bilimsel kontrollere göre verilen filtrelerdir.

Su arıtma cihazı markalarına gelince, elbette garanti ve teknik servis ağı yaygın olan bir şirket tercih edilmedir. Ayrıca şirket hakkında şikayetvar gibi platformlarda yazılan yorumları inceleybilirsiniz. Daha fazla sorunuz varsa lütfen cevap yazın.

admin Cevaplanan soru 13 Temmuz 2021
0
Cevap ver