Arıtma Suyu bazen acı oluyor neden?

2.33K görüntülenmeSu Arıtma Cihazları
0 Comments

Arıtma Suyu bazen acı oluyor neden?

su arıtma cihazımdan bazen acı su geliyor nedeni ne olabilir?

admin Cevaplanan soru 29 Temmuz 2021
0

RO membranının yırtıldığının, hasar gördüğünün veya bozulduğunun açık bir göstergesidir. Derhal değiştirilmesi gerekiyor.

RO suyunun kötü tadı, RO sisteminin arızalanmasından kaynaklanmaktadır. Zamanla, TO sisteminin filtreleri, membranı ve diğer bileşenleri bozulur. Ayrıca RO sistemi düzenli olarak temizlenmez ve sterilize edilmezse suyun tadı bozulur. RO filtreleri 6-8 ayda bir kontrol edilmeli ve değiştirilmelidir. Yarı geçirgen membran 2 yılda bir değiştirilmelidir. Her 3 ayda bir RO bakımı yaptırmak çok önemlidir.

Suyunuzun tadı acı ya da kötüyse bunun sebebi membranın yırtılması, hasar görmesi veya bozulması olabilir. Eğer böyle bir durum varsa membranınızı derhal değiştirmelisiniz.

İkinci bir sebep ise sistemin arızalanmış olması olabilir. Örneğin sistemin ilk filtresi olan sediment filtre bir yıldan uzun süredir kullanılıyorsa fazlaca kir tutmuştur ve suyun tadını bozabilir. Sisteminizdeki filtrelerin 8-12 yılda bir, membranın ise 24-36 ayda bir değiştirilmesi gerektiğini unutmayın.

Facebook grubumuza katılın ve su arıtma hakkında daha fazla şey öğrenin.

admin Cevaplanan soru 29 Temmuz 2021
0
Cevap ver